فرشته بیکار

  روزی مردی خواب عجیبی دید، او دید که پیش فرشته‌هاست و به کارهای آنها نگاه می‌کند، هنگام ورود، دسته بزرگی از فرشتگان را دید که سخت مشغول کارند و تند تند نامه‌هایی را که توسط پیک‌ها از زمین می‌رسند، باز می‌کنند، و آنها را داخل جعبه می‌گذارند. مرد از فرشته‌ای پرسید، شما چکار می‌کنید؟
فرشته در حالی که داشت نامه‌ای را باز می‌کرد، گفت: این جا بخش دریافت است و ما دعاها و تقاضاهای مردم از خداوند را تحویل می‌گیریم. مرد کمی جلوتر رفت، باز تعدادی از فرشتگان را دید که کاغذهایی را داخل پاکت می‌گذارند و آنها را توسط پیک‌هایی به زمین می‌فرستند.
مرد پرسید: شماها چکار می‌کنید؟ یکی از فرشتگان با عجله گفت: این جا بخش ارسال است، ما الطاف و رحمت‌های خداوندی را برای بندگان می‌فرستیم.
مرد کمی جلوتر رفت و دید یک فرشته‌ای بی کار نشسته است مرد با تعجب از فرشته پرسید: شما چرا بی کارید؟
فرشته جواب داد: این جا بخش تصدیق جواب است. مردمی که دعاهایشان مستجاب شده، باید جواب بفرستند، ولی فقط عده بسیار کمی جواب می‌دهند. مرد از فرشته پرسید: مردم چگونه می‌توانند جواب بفرستند؟ فرشته پاسخ داد: بسیار ساده فقط کافیست بگویند “خدایا شکر”

/ 3 نظر / 23 بازدید
حسين

سایت مطالب جالبی دارد .در قسمت لینک دوستان وبلاگ خود ارتباط برقرار نمودم.

H

سلام عالی بود[تایید][دست] خیلی وقته بهم سر نمی زنی آپم اگه دوست داشتی بیا[گل]

بربر

خوابي كه اين بنده خدا ديده بود خيلي هم عجيب نبود اگر جلوتر مي رفت فرشته هاي بيكارتر ديگه اي رو هم مي تونست ببينه ، مثلا شايد فرشته اي رو مي ديد كه متصدي ثبت اعمال نيك علماي پرهيزگار اسلام هستش و يا فرشته اي كه مسئول نگارش اعمال بدون رياي مومنين و مومنات يا ..... راستي طبق معمول يادم رفت سلام