وظیفه ما چیست؟

خبر کوتاه بود : ” با کمال تاسف اطلاع یافتیم که آقای دکتر محمد مصدق سحرگاه امروز پنج شنبه در ساعت 5/4 بامداد 14/12/1345 در سن 87 سالگی در اتاق شماره 62 بیمارستان نجمیه تهران زندگی را بدرود گفت. 

 

http://groups.yahoo.com/group/baziran/join

خبری بسیار کوتاه برای مردی بزرگ!!!

سالنامه سازمان اطلاعات انگلیس در سال 1995 درباره اش منتشر کرد: خسارتی که وی به انگلستان وارد کرد از خسارتی که هیتلر در جنگ دوم جهانی به انگلستان وارد کرد بیش تر بود، معترف هستیم که  انگلستان در برابر مصدق شکستی بی سابقه را متحمل شد.

اولین نفر که با لایحه کاپیتولاسیون در ایران مخالفت کرد.

اولین ایرانی فارق التحصیل در دکتری حقوق.

امتیاز حق شیلات و کشتیرانی در دریای خزر را از شوروی باز پس گرفت.

شخصا در دادگاه لاهه برای احیای حقوق ملت خویش فریاد کشید.

جمال عبدالناصر (رهبر بزرگ و فقید ناسیونالیست عربی-اسلامی مصر) به گفته خویش او را الگوی خود قرار داد و کانال سوئز را برای مصر ملی کرد.

سفیر شوروی در ایران رسما اعلام کرد که دولتش در برابر وی به زانو افتاد.

اولین نفر که با استفاده از علوم روز در دانشگاه به بررسی علمی حقوق اسلامی شیعه پرداخت.

اولین نفر که حقوق شرعی زنان را به طور علمی در دانشگاه مطرح ساخت.

ابرمرد تاریخ ایران، با جان بر کف بودن خویش در راه وطن اجازه نداد که تا سال 1992 امتیاز نفت ایران در انحصار بیگانه باشد.

مجاهدت های کسی که خود را وقف سرزمین و مردم و دین خویش کرد، یگانه طراح بزرگ ملی شدن صنعت نفت ایران، جاوید یاد دکتر محمد مصدق به همین جا ختم نشد،وی خود را وقف ملیت ایرانی و دیانت اسلامی ساخت و لحظه به لحظه افتخار آفرید.

 بخشی از بیانات بزرگوار:

 من ایرانی و مسلمانم و بر علیه هرچه ایرانیت و اسلامیت را تهدید کند تا زنده هستم مبارزه می‌کنم “.

 تنها گناه من و گناه بسیار بزرگ من این استکه صنعت نفت ایران را ملی کردم و بساط استعمار و اعمال نفوذ سیاسی و اقتصادی عظیم ترین امپراطوری جهان را از این مملکت برچیدم “.

 حیات من و مال و موجودیت من و امثال من در برابر حیات و استقلال و عظمت و سر فرازی میلیون ها ایرانی و نسل های متوالی این ملت کوچکترین ارزشی ندارد و از آنچه برایم پیش آمد هیچ تاسف ندارم و یقین دارم وظیفه تاریخی خود را تا سر حد امکان انجام داده ام .عمر من و شما و هر کس چند صباحی دیر نخواهد پائید.

*برای درمان سرطان بینی با وجود اصرار فرزندش  که پزشک بود و دوستدارانش راضی به سفر به خارج برای درمان نشد وگفت پزشکان ما قادرند همه کاری را برای درمانم انجام دهند.

 به اختیار خود ملک خودش را بین کشاورزانش تقسیم کرد!

اما

*هنوز هم برای رفتن بر سر مزارش که نیمه ویرانست، مردم مشکل دارند!

   و هنوز یک خیابان و کوچه بنامش نیست... 

/ 11 نظر / 23 بازدید
نمایش نظرات قبلی
وب نواز

با عرض سلام و ادب مدیر گرامی وبلاگ خانم فلاح، از شما تقاضامندیم برای آشنایی بیشتر وبلاگ نویسان با انجمن وب نواز لینک سایت وب نواز را با نام "وبلاگ های برتر" در لینک دوستان قرار دهید. با تشکر

رزگار

سلام خوبي عزيز داداش[لبخند] اميدوارم كه هميشه خوب باشي و روز ها و شب هات پر باشه از ارامش[لبخند] يه پست گذاشتم اگه داداشت رو لايق دونستي بيا بخونش منتظرتم [گل] _______________________ لحظه ديدار نزديك است باز من ديوانه ام مستم باز ميلرزد دلم دستم باز گويي در جهان ديگري هستم هاي نخراشي به غفلت گونه ام را تيغ نپريشي صفاي زلفكم را دست ابرويم را نريزي دل لحظه ديدار نزديك است (اخوان ثالث) منتظرم

رهگذر

دکتر مصدق انسان بزرگواری بودن. به وطنش به هم وطناش عشق می ورزید. امیدوارم که جوان های ایرانی از این استاد بزرگ درس اخلاق یاد بگیرن.

رزگار

سلام وقتي كه فيلمش را ديدم شكه شدم و داغون شدم نتوانستنم ننويسم حتي به خودم اجازه نميدهم بار ديگر فيلم را نگاه كنم نوشته ام بيا بخون منتظرت هستم داداشت:رزگار

رباب استرسی

سلام افسانه چطوری کپلو مطلبت بعضی هاش قشنگه ولی بعضی هاش طولانی و آدم رو خسته میکنه راستی از امیر محمدی چه خبر آخر باهم ازدواج کردید یانه[ابله]

رزگار

حرف دلم را که میزنم اشک در چشمانم حلقه میزند بیا و ببینن و بخوان غوغای درونم چیست منتظرم

رزگار

سلام اجی اپم

رزگار

اجی عیدت مبارک باشه الهی همیشه شاد و خوشحال و سر بلند باشی

رباب استرسی

اولا که من از تو سوال کردم شرط ادب اینه که شما اول جواب بدی مطمئن باش اونوقت منم جوابت رو میدم چرا دیگه مطلب ارائه نمیکنی منتظر مطالب جدیدت هستم[کلافه]

رضا

سلام وبلاگ بسیار زیبایی دارید اگر اجازه میدید لینکتان کنم. ممنون[گل]