سخنان نغز


"آنگاه که زندگی همچون ترانه ای جاری می گردد، تبسّم آسان است، امّا ارزش لبخند زمانی دو چندان است که در شرایط نابسمان و سخت نیز لبخند را بر لب داشته باشید!"

"الا ویلرویلکاکس "

غم و اندوه حالتی است که به دلیل متمرکز شدن بر اشتباهات گذشته و آن چه در طول زندگی از دست داده ایم برایمان به صورت عادت در آمده است.

 

 "تنها دلیل این که چرا شما هم اکنون، خوشی و سعادت را تجربه نمی کنید این است که فقط به آن چه که ندارید فکر می کنید و دائماً بر آنها تمرکز دارید"      "آنتونی دیملو"
 

غم و اندوه عادتیست که بر اساس آن دنیا را از دیدگاه کمبود و نقصان طبقه بندی می کنید و به طور مداوم به کمبود آن چه که خود را شایسته آنها می دانیم مثل، پول، سلامتی، عشق، دوستی و حتّی اوقات فراغت می اندیشید. بارها و بارها توّهماتی را در ذهن خود جای می دهید که احساس غم و اندوه می کنید.
 

در حالی که می توانید شاد باشید اگر طبق آن جهان را از دیدگاه آن چه که دارید و آن چه درست است بنگرید. انسانهای شاد و خوشحال از نیروها، استعدادها و توانایی هایشان همیشه شاد و راضی هستند و خود را با دیگران مقایسه نمی کنند. آنها از نیروها، اموال و قدرت دیگران نمی هراسند و به آنها غبطه نمی خورند. شادی و خوشحالی در نتیجه به وجد آمدن از آن چه که هستید، آن چه که دارید، آن چه می توانید بشوید و برخورداری از این دانش که موجودی الهی هستید که همواره مورد رحمت بی کران خداوند است، حاصل می شود.
 

غم و اندوه از قانون کمبود و نقصان نشأت می گیرد و با توجه به قانون وفور نعمت از جانب خداوند متعال که همیشه در دسترس شماست می توانید این حس را از بین ببرید.
خداوند در همه جا و همه وقت همراه ماست و رحمت وی قلمرو خاصّی ندارید و شامل همه ی بنده هاست، وی هیچ استثنایی بین بنده های خود قائل نشده بلکه تنها خود ما هستیم که لیاقت استفاده از این نعمات را تعیین می کنیم.

هرگز! هرگز! در مقابل اندوه تسلیم نشوید. همواره حتّی در حال وقایع ناگوار و سختی ها، سپاسگزار خدواند باشید، چرا که پشت هر ابر سیاهی، نوری می تابد که ما از علّت و زمان آن آگاه نیستیم. تنها اوست که صلاح بنده ها را می داند، پس قضاوت نیز به عهده ی اوست. احساس حقارت نکنید و سعی کنید پرتوهای شادی و دوستی را از خود ساطع کنید، چهره ای عبوس نداشته باشید، با لبخند و رویی خوش در سیر زندگی و برخورد با دیگران، عشق و حسن نیّت خود را نسبت به هر موجود زنده ای نشان می دهید، شاید در ابتدا کمی سخت باشد، کافیست امتحان کنید!

"پروردگارا یاری ام ده تا در دل های غمگین، بذر شادمانی بکارم" فرانسیس مقدّس

/ 10 نظر / 13 بازدید
محمدعلی

سلام مطالب خیلی جالب و قابل تاملی بود من از این نوشته ها البته با اجازه شما در وبلاگم استفاده خواهم کرد

va3eta

سلام دوست من خوبي؟ ممنون كه به بلاگم سر زدي [لبخند] شما هم وبلاگ زيبايي داريد مخصوصا فونت نستعليق بكار رفته و قالب بسيار زيباتر آن انسان رو مجذوب ميكنه! [گل][چشمک] بازم به بلاگ خودت بيا وحيد

ماهی ِ اب های تلخ

به نام خدا سلام در این که جملات قصار زیبایی را انتخاب می کنید شکی نیست.حتی در این که سلیقه ی خوبی دارید.فقط بد نیست ... گاهی ذهنتان را برای نوشتنی که از دست های خودتان و از ذهن خودتان نشات گرفته به کار بگیرید. این طوری نهایتا به یک کتاب خانه مملو از کتاب های وزین مبدل می شوید،و یا شاید یک ویترین پر از کتاب ی خوب! شروع کنید به نوشتن از خودتان. بس است کپی و پیس... با احترام

مرضيه

سلام واي چه وبلاگ نازي داري. خيلي لذت بردم خيلي جالب و پرمحتوا انشاأءالله هميشه موفق باشي البته فكر كنم ادبيات فارسي خونده باشي به وبلاگ من هم سر بزن خوشحال ميشم

م

وبلاگ خوبی داری خوب نه عالی راستی سلام موفق باشی و پایدار اگه خواستی چیزی بخری یه سر به وبلاگم بزن همه چی داره البته جز ذوق و سلیقه که تو داری ومن ندارم

sara

باسلام ممنون از سخنان آرام بخشی که گذاشتید واقعاکه باشد اندر زیرپرده بازی های پنهان غم مخور و خدایی که همین نزدیکیهاست ...

بیتا

سلام خوبی کچل ؟ عیدت مبارک 0 ببخشید زنگ زدی نبودم رفته بودم دیدن مدیرعامل 0 تو خوبی ؟ کولاک کردی - مرسی استفاده کردم

نوشته هات جالبه يادمه اون موقعها هم از اين جور چيزا خوشت ميومد